Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Kamienna Góra Zachód w diecezji legnickiej. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 marca 1972 r.[1] Jej proboszczem jest ks. Jacek Krasoń.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – więcej informacji

Siedziba
Pisarzowice

Adres

Pisarzowice 83
58-400 Kamienna Góra

Data powołania
1 marca 1972

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach to ważne miejsce dla mieszkańców tej malowniczej miejscowości. Historia parafii sięga XIX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnego kościoła. Jest to parafia rzymskokatolicka, która pełni kluczową rolę w życiu duchowym lokalnej społeczności.

Codziennie odprawiane są msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia przyciąga wiernych z całej okolicy, którzy gromadzą się na modlitwę i uczestniczą we mszy świętej z żywym zaangażowaniem serca. Księża prowadzący parafię dbają o duchowe potrzeby swoich wiernych oraz organizują różnorodne inicjatywy duszpasterskie.

W kancelarii można załatwić sprawy związane m.in. z intencjami mszalnymi czy sakramentami. Dom Boży otwarty jest dla wszystkich pragnących znaleźć chwile wyciszenia i modlitwy przed obliczem Jezusa Chrystusa.

Niedziela jest szczególnym dniem, gdy kościół tętni życiem podczas uroczystych liturgii niedzielnych mszy świętych. Parafianie aktywnie uczestniczą we wspólnotowych wydarzeniach religijnych oraz kulturalnych organizowanych przez parafię Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Pisarzowicach.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *