Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rosochatej

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rosochatej – parafia rzymskokatolicka w dekanacie prochowickim w diecezji legnickiej[1].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Prochowice

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rosochatej – więcej informacji

Siedziba
Rosochata

Adres

Rosochata 30
59-216 Kunice Legnickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

Dekanat
Prochowice

Wezwanie
Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rosochatej – serce społeczności

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Rosochatej to parafia rzymskokatolicka o bogatej historii. Rozpoczęcie jej działalności datuje się na XVIII wiek, kiedy to ufundowano pierwszy kościół. Obecna świątynia, zbudowana w stylu neogotyckim, jest miejscem codziennych mszy świętej i modlitw dla mieszkańców. Kancelaria parafialna służy wiernym od poniedziałku do piątku, oferując wsparcie duchowe i organizacyjne.

Codziennie odprawiane są liturgie mszy zarówno rano jak i wieczorem, a księża dbają o duchowy rozwój parafian poprzez żywe nauki Jezusa. W niedzielę odbywają się uroczyste msze święte gromadzące licznych wiernych z okolicy. Parafia angażuje się również w różnorodne inicjatywy społeczne i kulturalne, wspierając lokalną społeczność oraz domy potrzebujących.

W intencji jedności i pokoju codzienne modlitwy płyną z serca tej wspólnoty do nieba. Niedziele są szczególnym czasem refleksji nad życiem Jezusa Chrystusa oraz okazją do pogłębienia wiary poprzez uczestnictwo we Mszy Świętej na żywo lub online dla tych, którzy nie mogą przybyć osobiście.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *