Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słupie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słupie – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Jawor w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Piotr Różycki. Obsługiwana przez księży archidiecezjalnych. Erygowana w 1217[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Jawor

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słupie – więcej informacji

Siedziba
Słup

Adres

Słup 58
59-424 Męcinka

Data powołania
1217

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Piotr Różycki

Wspomnienie liturgiczne
15 sierpnia

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słupie – serce duchowego życia

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Słupie to wyjątkowe miejsce na mapie religijnej Polski. Historia parafii sięga XIX wieku, kiedy to rozpoczęto budowę obecnego kościoła. Zlokalizowany w malowniczym otoczeniu, kościół przyciąga wiernych nie tylko z okolicznych miejscowości, ale i z całego kraju.

Codziennie odbywają się tutaj msze święte, zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Księża prowadzący liturgię dbają o głęboką duchowość modlitwy oraz żywe zaangażowanie wiernych. Niedziela jest szczególnym dniem spotkania wspólnoty parafialnej na mszy świętej.

Kancelaria parafialna jest otwarta dla wszystkich potrzebujących wsparcia duchowego oraz organizacyjnego intencji mszalnych. Parafia rzymskokatolicka stanowi serce lokalnej społeczności, aktywnie angażując się w życie codzienne mieszkańców poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie i charytatywne.

Wierni mogą również liczyć na dom modlitwy otwarty przez cały tydzień, sprzyjający cichej refleksji i osobistej rozmowie z Jezusem. To miejsce przepełnione miłością do Boga i bliźnich staje się prawdziwym domem dla każdego serca szukającego ukojenia i spokoju ducha.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *