Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Legnica Zachód w diecezji legnickiej. Erygowana w 1979[1][2].

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Legnica Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu – więcej informacji

Siedziba
Jezierzany

Adres

Jezierzany 6a
59-222 Miłkowice

Data powołania
6 czerwca 1979

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. mgr Tomasz Filipek

Wspomnienie liturgiczne
15 sierpnia

 

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu – historia i współczesność

Parafia Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Ulesiu jest ważnym miejscem dla lokalnej społeczności. Powstała na początku XX wieku, a jej kościół został konsekrowany w 1923 roku. Parafia rzymskokatolicka znajduje się w malowniczym regionie, otoczona zielonymi polami i spokojnymi lasami.

Codziennie odprawiane są msze święte, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele. Liturgia niedzielna przyciąga wielu wiernych pragnących uczestniczyć we wspólnej modlitwie oraz złożyć intencje serca przed Jezusem. Księża z parafii aktywnie angażują się w życie duchowe mieszkańców, organizując liczne wydarzenia religijne oraz spotkania modlitewne.

Kancelaria parafialna jest czynna codziennie po mszy świętej, co umożliwia łatwy kontakt z duszpasterzami. Domu parafialny służy jako miejsce spotkań różnych grup działających przy kościele. Dzięki zaangażowaniu wszystkich członków wspólnoty parafia tętni życiem każdego dnia tygodnia.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *