Parafia WSZEDZIEŃ par. pw. św. Andrzeja Boboli

parafia

Podstawowe informacje o parafii

Diecezja: Archidiecezja gnieźnieńska

Dekanat: Dekanat mogileński

WSZEDZIEŃ par. pw. św. Andrzeja Boboli

Dekanat mogileński

88-300 Mogilno

Wszedzień 23
tel: 791 179 113
e-mail: mogilno12@parafie.org.pl
www: strona parafii

Duchowni pracujący w parafii

Proboszcz: ks. Paweł LEWANDOWSKI

Porządek Mszy św.

Niedziele: 9:30
Dni powszednie: 17:00

Rys historyczny

Wznoszenie obecnego kościoła rozpoczęło się wraz powstaniem na tym terenie parafii ewangelicko-augsburskiej w 1908 roku. W 1920 roku budowa została ukończona. Jest to świątynia murowana w stylu neogotyckim. Od frontu wznosi się masywna wieża nakryta dachem namiotowym, na której znajdują się dwa dzwony: mały z 1908 roku i duży z 1928 roku. Kościół posiada jednonawowe wnętrze. Okno w prezbiterium zdobi witraż przedstawiający scenę Zesłania Ducha Świętego. W 1945 roku kościół został poświęcony i przekazany katolikom. Dekretem kard. Stefana Wyszyńskiego Prymasa Polski z 21 września 1969 roku przy świątyni erygowano parafię pw. św. Andrzeja Boboli.

Święto patronalne:
św. Andrzej Bobola, 16.05