Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – parafia rzymskokatolicka w dekanacie Kamienna Góra Zachód w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Wiesław Florczuk. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych. Erygowana 1 stycznia 1303 r.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Zachód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – więcej informacji

Siedziba
Miszkowice

Adres

Miszkowice 13
58-400 Kamienna Góra

Data powołania
1 stycznia 1303

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
legnicka

 

Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach – historia i codzienność

Parafia Wszystkich Świętych w Miszkowicach to parafia rzymskokatolicka, która ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół, będący sercem parafii, został poświęcony Jezusowi Chrystusowi i stanowi ważne miejsce modlitwy dla lokalnej społeczności. Codziennie odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie, jak i niedziele.

Rozpoczęcie każdej mszy świętej przynosi wiernym możliwość głębokiej modlitwy oraz uczestnictwa w liturgii. Księża z wielkim oddaniem prowadzą nabożeństwa, dbając o duchowe potrzeby parafian. W każdą niedzielę kościół jest pełen wiernych pragnących wspólnego przeżywania wiary.

Kancelaria parafialna działa codziennie, umożliwiając załatwienie spraw związanych z życiem religijnym oraz intencjami mszy świętej. Parafianie chętnie angażują się w życie wspólnoty poprzez różnorodne inicjatywy duszpasterskie organizowane przez księdza proboszcza.

Domu Bożego nie opuszczają także liczne grupy modlitewne spotykające się regularnie na terenie kościoła oraz przykościelnych pomieszczeń. Parafia tętni życiem każdego dnia tygodnia dzięki aktywnemu udziałowi jej członków we wszelkich formach liturgii i modlitwie z serca płynącej ku Jezusowi Chrystusowi.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *