Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia pw. Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie w Mirsku – parafia rzymskokatolicka w dekanacie gryfowskim w diecezji legnickiej. Jej proboszczem jest ks. Zbigniew Radziwołek. Obsługiwana przez księży diecezjalnych. Erygowana 2 stycznia 1301. Kościół parafialny mieści się przy ulicy Kościelnej.

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Gryfów Śląski

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku – więcej informacji

Siedziba
Mirsk

Adres

ul. Kościelna 12
59-630 Mirsk

Data powołania
2 stycznia 1301

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Diecezja
Legnicka

Wezwanie
Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny

 

Historia Parafii Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Mirsku, znana również jako parafia rzymskokatolicka, ma bogatą historię sięgającą XVIII wieku. Kościół został oficjalnie założony w 1750 roku i od tego czasu stanowi serce duchowe lokalnej społeczności. Każdego dnia wierni gromadzą się na mszy świętej, zarówno w dni powszednie, jak i niedziele, aby uczestniczyć w liturgii i modlitwie.

Niedziela jest szczególnie ważnym dniem dla parafian, gdyż wtedy odbywają się najważniejsze msze święte z intencją dla całej wspólnoty. Kancelaria parafialna jest otwarta codziennie po zakończeniu liturgii, a księża są dostępni do rozmów duszpasterskich oraz innych spraw administracyjnych.

Kościół przyciąga nie tylko lokalnych mieszkańców ale także pielgrzymów z różnych zakątków Polski. Wierni często odwiedzają to miejsce modląc się o rozpoczęcie nowego etapu życia czy też dziękując za otrzymane łaski od Jezusa Chrystusa. Parafia żywo angażuje się również w działalność charytatywną oraz organizację wydarzeń religijnych i kulturalnych.

Dzięki swojej długiej historii oraz aktywnemu udziałowi wspólnoty wiernych Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny pozostaje jednym z najważniejszych miejsc kultu religijnego na Dolnym Śląsku.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *