Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie

parafia

Postawowe informacje i msze święte

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – znajduje się w dekanacie Kamienna Góra Wschód w diecezji legnickiej. Obsługiwana jest przez księży diecezjalnych. Erygowana w 1376 r.[1][2]

Diecezja: Diecezja legnicka
Dekanat: Dekanat Kamienna Góra Wschód

Msze święte

niedziela i święta: 6:30, 12:30, 19:00

pozostałe dni: 6:00, 14:00

 

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie – więcej informacji

Siedziba
Witków

Adres

Witków 86
58-379 Czarny Bór

Data powołania
1376

Wyznanie
katolickie

Kościół
rzymskokatolicki

Archidiecezja
wrocławska

Proboszcz
ks. Piotr Sałaga

Wspomnienie liturgiczne
25 marca

 

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie – serce lokalnej wspólnoty

Parafia Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny w Witkowie to parafia rzymskokatolicka z bogatą historią, sięgającą początków XX wieku. Kościół, usytuowany w malowniczym miejscu, przyciąga wiernych nie tylko ze względu na swoją architekturę, ale także duchowe ciepło i otwartość. Każdego dnia odbywają się tu msze święte zarówno w dni powszednie jak i niedziele. Liturgia jest celebrowana z głębi serca przez księży pełnych zaangażowania.

Wierni mogą uczestniczyć we mszy codziennie oraz składać intencje modlitwy. Kancelaria parafialna jest czynna regularnie, umożliwiając załatwienie spraw formalnych związanych z życiem religijnym i sakramentami. Parafia prowadzi również liczne inicjatywy duszpasterskie oraz spotkania dla różnych grup wiekowych.

Niedziela to szczególny czas wspólnego przeżywania wiary; kościół tętni wtedy życiem podczas uroczystych liturgii. Rozpoczęcie każdej mszy świętej przynosi wiernym pokój ducha oraz umacnia ich więź z Jezusem Chrystusem. Parafia Zwiastowania NMP w Witkowie jest prawdziwym domem dla swojej społeczności – miejscem modlitwy, wsparcia i duchowego wzrostu.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *