Świątniki Górne, Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika

parafia

  ul. ks. Stanisława Koniecznego 1a    32‑040 Świątniki Górne

  www.parafia-swiatniki.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Mogilany

Msze święte

ks. mgr Grzegorz Mrowiec

GODNOŚĆ KOŚCIELNA: Kanonik R.M.

ROK ŚWIĘCEŃ: 1984

FUNKCJA W PARAFII I W DEKANACIE: Proboszcz

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/swiatniki-gorne-parafia-sw-stanislawa-bm/

Lokalizacja Świątniki Górne, Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika

Mapa

 

Świątniki Górne – Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika

Historia i położenie parafii w Świątnikach Górnych

Parafia św. Stanisława Biskupa Męczennika w Świątnikach Górnych to miejsce o bogatej historii i głęboko zakorzenionej tradycji religijnej. Położona na malowniczym terenie Małopolski, parafia rzymskokatolicka przyciąga wiernych z całej okolicy, oferując im duchowe wsparcie oraz możliwość uczestnictwa w licznych nabożeństwach.

Kościół św. Stanisława Biskupa Męczennika jest centralnym punktem naszej parafii, a jego architektura zachwyca zarówno mieszkańców, jak i odwiedzających turystów. Wnętrze kościoła zdobią piękne freski oraz zabytkowe ołtarze, które stanowią świadectwo wielowiekowej tradycji chrześcijańskiej.

Na terytorium parafii znajduje się również cmentarz parafialny, gdzie spoczywają zmarli członkowie wspólnoty wierzących. To miejsce modlitwy i zadumy nad życiem wiecznym jest ważnym elementem życia religijnego mieszkańców Świątnik Górnych.

Nabożeństwa i uroczystości liturgiczne w naszej parafii

Msze święte odprawiane są codziennie według ustalonego harmonogramu: od poniedziałku do piątku o godzinie 18:00 oraz w soboty o godzinie 17:00. Niedzielne msze święte odbywają się trzy razy dziennie – rano o godzinie 7:30, przed południem o 10:00 oraz wieczorem o 18:00.

Ważnymi wydarzeniami liturgicznymi są uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa (Boże Ciało), sakrament bierzmowania dla młodzieży czy też zakończenie roku szkolnego z błogosławieństwem dla dzieci i rodziców na wakacje letnie.

Podczas każdej mszy świętej wierni mają okazję do przystąpienia do sakramentu Eucharystii oraz modlitwy za zmarłych bliskich spoczywających na cmentarzu przykościelnym.

Duszpasterstwo młodzieży – spotkania formacyjne

Duszpasterstwo młodzieży odgrywa kluczową rolę w życiu naszej wspólnoty parafialnej. Spotkania formacyjne odbywają się regularnie we wtorki po mszy wieczornej oraz co drugi czwartek miesiąca jako specjalne warsztaty tematyczne prowadzone przez proboszcza lub zaproszonych gości ze świata nauki czy kultury chrześcijańskiej.

Młodzież angażuje się również aktywnie podczas różnych wydarzeń organizowanych przez naszą parafię – od przygotowań do uroczystości takich jak Boże Narodzenie czy Wielkanoc po udział w pielgrzymkach diecezjalnych lub ogólnopolskich spotkaniach młodych katolików np.: Lednica czy ŚDM (Światowe Dni Młodzieży).

Dzięki tym inicjatywom młodzi ludzie mają szansę pogłębiać swoją więź z Bogiem poprzez modlitwę oraz budować relacje międzyludzkie opierające się na wartościach chrześcijańskich.

Bóg zapłać wszystkim zaangażowanym!

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *