Szczepki – Parafia pw. św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny

parafia

Msze Święte:

dni powszednie: 17:00 (od maja do sierpnia 19:00),
niedziele: 8:30, 12:00 (Szczepki), 10:15 (Szczebra)

Adres:

Szczepki 5, 16-304 Nowinka

strona www

Diecezja: Diecezja ełcka

Dekanat:

Rys historyczny:Parafię fundacji Króla Stanisława Augusta z 24 lipca 1793r. erygował 21 stycznia 1794 r. bp Dawid Pilchowski w Szczebrze. Kościół drewniany zbudowano w Szczebrze w 1787 r. W czasie II wojny światowej spłonął całkowicie. Nową świątynię zbudowano w Szczepkach w 1950 r., ponieważ wieś Szczebra znajdowała się na skraju parafii. Dekretem ks. bpa Juliusza Paetza, Biskupa Łomżyńskiego dnia 30 listopada 1985r siedzibę parafii przeniesiono ze Szczebry do Szczepek.
Wyposażenie kościoła: Kościół parafialny w Szczepkach murowany, pokryty blachą ocynkowaną z doskonale utrzymanym otoczeniem, w nastawie ołtarza głównego znajduje się obraz Matki Bożej Anielskiej. Świątynia posiada dwa ołtarze boczne: jeden z obrazem św. Józefa Oblubieńca, patrona świątyni, drugi z obrazem Pana Jezusa Miłosiernego. Wnętrze świątyni utrzymane jest w kolorze białym sufit wsparty jest na słupach, podłoga nowa z terakoty; ławki, konfesjonały, boazeria i chrzcielnica wykonane z drewna
Odpusty: Św. Józefa Oblubieńca -19 marca, Podwyższenia Krzyża Świętego -14 września, Św. Maksymiliana Marii Kolbe- 14 sierpnia (Kaplica w Szczebrze)
Księgi parafialne: od 1944 r., kronika parafialna od 1978. r.
Telefon: (087) 641 95 47

Mapa