Zakopane-Cyrhla, Parafia Miłosierdzia Bożego

parafia

  Cyrhla 37    34‑504 Zakopane

  www.cyrhla.wiara.org.pl

Diecezja: Archidiecezja krakowska
Dekanat: Dekanat Zakopane

Msze święte

Okres letni:
Dni powszednie: 19:00, 17:00 (kaplica na Jaszczurówce)
Niedziele święta: 8:30, 11:30, 19:00, 10:00 (kaplica na Jaszczurówce), 17:00 (kaplica na Jaszczurówce)
Okres zimowy:
Dni powszednie: 7:00 (w Adwencie), 18:00
Niedziele święta: 8:30, 11:30, 19:00, 10:00 (kaplica na Jaszczurówce), 17:00 (kaplica na Jaszczurówce)

Kancelaria parafialna

Aktualne informacje dostępne na: https://diecezja.pl/parafie/zakopane-cyrhla-parafia-milosierdzia-bozego/

Lokalizacja Zakopane-Cyrhla, Parafia Miłosierdzia Bożego

Mapa

 

### Odkryj Zakopane-Cyrhla: Duchowe serce Tatr

Zakopane, znane jako zimowa stolica Polski, kryje w swoich granicach miejsca mniej znane, ale równie fascynujące. Jednym z nich jest Cyrhla – najwyżej położona część miasta Zakopane, która oferuje nie tylko spektakularne widoki na Tatry, ale również głębokie doświadczenia duchowe dzięki Parafii Miłosierdzia Bożego.

Parafia ta, choć młoda (została erygowana w 1987 roku), szybko stała się ważnym punktem na mapie duchowej Podhala. Jej unikalna lokalizacja sprawia, że jest to idealne miejsce dla tych, którzy szukają spokoju i chcą pogłębić swoją duchowość w otoczeniu górskiej natury.

### Architektura i sztuka sakralna w Parafii Miłosierdzia Bożego

Budowla kościoła parafialnego jest równie fascynująca co historia jego powstania. Projekt kościoła łączy tradycyjne elementy podhalańskiej architektury z nowoczesnością – co można zaobserwować zarówno w jego eksteriorze jak i wnętrzu.

Wnętrze kościoła zdobią dzieła lokalnych artystów – rzeźby oraz obrazy przedstawiające sceny biblijne oraz postacie świętych. Szczególnym miejscem jest kaplica adoracji Najświętszego Sakramentu – oaza ciszy i kontemplacji.

### Rola parafii w społeczności lokalnej

Parafia Miłosierdzia Bożego nie ogranicza się tylko do funkcji religijnych; odgrywa kluczową rolę społeczną dla mieszkańców Cyrhli oraz okolicznych obszarów Zakopanego. Organizowane są tu liczne inicjatywy kulturalne i edukacyjnye które integrują społeczność.

Działalność parafialna obejmuje także pomoc potrzebującym oraz organizowanie spotkań dla różnych grup wiekowych – od dzieci po seniorów. To wszystko sprawia, że Parafia stanowi ważny punkt na mapie zakopiańskich inicjatyw społeczno-kulturalnych.

#### Jak dojechać do Parafii Miłosierdzia Bożego?
Do Cyrhli najlepiej dotrzeć samochodem lub korzystając z komunikacji miejskiej Zakopanego. Regularnie kursują autobusy linii nr 11 i 14 które zapewniają dostęp do tej malowniczej części miasta.

#### Jakie wydarzenia organizuje Parafia?
Parafia regularnie organizuje koncerty muzyki sakralnej festiwale rodzinne a także rekolekcje otwarte dla wszystkich chętnych bez względu na wiek czy przekonania religijne.

#### Czy można zwiedzać kościół poza godzinami mszy?
Tak Kościół jest otwarty dla zwiedzających każdego dnia Poza godzinami liturgicznych uroczystości każdy może przybyć aby podziwiać wnętrze świątyni lub po prostu spędzić czas na osobiste modlitwie czy medytacji.

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *